Deichmann Minimistrzostwa 2016. Rekordowa liczba drużyn!

Minimistrzostwa to turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców w wieku do 13 lat, który rozgrywamy na boiskach polskich miast już po raz dziewiąty. Są to największe zawody bez eliminowania po jednym weekendzie zespołów, bez względu na poziom reprezentowanych umiejętności. W 2016 roku zapisało się prawie 2 tys drużyn z całej Polski!

Liczba zespołów, które wezmą udział w tegorocznej edycji Deichmann Minimistrzostw ciągle jest płynna. Licznik drużyn aktualnie zatrzymał się na 1971. To jeszcze nie koniec!!! Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze w Konopiskach, Miasteczku Śląskim, Lubinie, Mysłowicach, Kielcach, Koszalinie oraz Łodzi. W pozostałych miastach warto skontaktować się z koordynatorami. Czy uda się dobić do 2 tys?

Kto może wziąć udział w Deichmann Miministrzostwach

Minimistrzostwa to turniej otwarty. Udział w zawodach mogą wziąć zarówno "zawodnicy podwórkowi", jak i dzieci na co dzień trenujące w klubach czy szkółkach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy bez względu na posiadane umiejętności otrzymują gwarancję gry. Początkujący mogą stawiać bezpiecznie pierwsze kroki w dużym turnieju, a bardziej zaawansowani otrzymują szansę doskonalenia swoich umiejętności.

Minimistrzostwa są turniejem dostosowanym do obowiązujących wytycznych szkoleniowych. Uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych - U-9 i U-11 odpowiadających powszechnie obecnemu podziałowi na grupy Żaków i Orlików. Ponadto od 2013 roku istnieje możliwość zapisania dzieci w wieku przedszkolnym do kategorii U-7, gdzie ważniejsze od wyniku są zabawa i kontakt z piłką. Od 2015 rozpoczęliśmy także pilotażowo kategorię U-13, dla tych którzy wciąż chcą jeszcze z nami pograć.

Zakończona w czerwcu 2015. ósma edycja turnieju rozegrana została w 32 lokalizacjach. Udział w turnieju wzięło ponad 15 000 dzieci z całej Polski. Każde z nich za swój trud i wielotygodniowe zmagania zostało uhonorowane medalem i imiennym dyplomem. Zwycięzcy zawodów pojechali na mecz Bayernu Monachium! Jak co roku spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowano także dwie ekipy szczęśliwców na wyjazd do Dortmundu.

Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport , działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju - firmą Deichmann Obuwie na rzecz realizacji dziecięcych marzeń i oczekiwań. Marka zawodów budowana jest oparciu o rzetelność i i ciężką, systematyczną pracę. Współpracownicy dobierani są spośród ludzi, dla których organizacja turnieju dziecięcego jest czymś więcej niż tylko dodatkowym zajęciem. Pasja, kompetencje i zaangażowanie to cechy oczekiwane tak od koordynatorów zawodów jak i opiekunów medycznych, spikerów czy pomocników technicznych. Budując zaufanie w oparciu o zaangażowanie i doświadczenie projekt Minimistrzostw zdobył zaufanie kilkudziesięciu tysięcy rodzin, które dotychczas zdecydowały się wziąć udział w wielotygodniowej piłkarskiej przygodzie dla najmłodszych.