Konkurs "Aktywni razem"

Prawidłowa postawa ciała to jeden z podstawowych aspektów zdrowia i rozwoju fizycznego. W zdecydowanej większości wady diagnozowane u dzieci są wynikiem sposobu i trybu życia, w tym braku stałej aktywności ruchowej. Dlatego w ramach akcji Zdrowo i Sportowo, Kids&Sport oraz Klinika Enel-Sport zachęcają do aktywnego i wspólnego z dziećmi spędzania czasu.

Pokażcie innym jak to robicie i pomóżcie im uwierzyć, że nie jest to trudne, a może przynieść wiele radości, a przy okazji przyczynić się do prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka.

Przysyłajcie lub publikujcie zdjęcia pokazujące Was razem, i razem aktywnych. 3 najciekawsze prace nagrodzone zostaną niezwykle atrakcyjnymi zaproszeniami, na badania w Klinice Enel-Sport.

Nagrody:

3 indywidualne, odrębne i równowartościowe nagrody, każda zawierająca diagnostykę funkcjonalną jednego dziecka, obejmującą: ocenę postawy w staniu oraz podczas chodu.

Dojrzałość reakcji równoważnych oraz nastawczych podczas ruchu oraz zmiany płaszczyzny podporu (czyli w skrócie zdolność współdziałała układu nerwowego oraz kostno-szkieletowego w celu ustabilizowania postawy w ruchu i statyce). Dodatkowo przy pomocy testów zbadana będzie koordynacja oko-ręka dominująca (jeśli będzie to możliwe również pomocnicza). Na koniec biodex balance - ocena równowagi ciała w statyce przy pomocy platformy.

Wszystkie wyniki testów wraz z interpretacją zostaną przesłane rodzicom / opiekunom na podane podczas rejestracji w Konkursie adresy poczty e-mailowej, w formie raportu.

Zgłoszenia do konkursu:

Aby wziąć udział w konkursie należy przystąpić do bezpłatnej akcji Zdrowo i Sportowo, poprze wypełnienie formularza, na stronie akcji Zdrowo i Sportowo ( http://zdrowoisportowo.edu.pl/zdrowo-i-sportowo/ ) lub "polubić" dowolnie wybrany profil w mediach społecznościowych Kids&Sport oraz Enel-Sport

Przesyłanie prac:

Zdjęcia lub filmy, w terminie do 29 marca włącznie, należy przesyłać na adres: akademia@zdrowoisportowo.edu.pl lub opublikować w mediach społecznościowych wraz z opisem / hashtagiem #ZdrowoISportowo oraz #EnelSport

Regulamin:

Pełny opis konkursu, a także jego zasady znajdują się Regulaminie .