Deichmann Minimistrzostwa. Niezapomniana wizyta w Dortmundzie młodych piłkarzy

Trzy dni z Borussią Dortmund - na taką gratkę mogli liczyć młodzi piłkarze ze Szczecina i Redy, uczestnicy tegorocznych Deichmann Minimistrzostw, którzy wylosowali wyjazd na mecz jednej z najbardziej popularnych drużyn w Europie.

W Deichmann Minimistrzostwach , nieoficjalnych piłkarskich mistrzostwach Polski w kategoriach U-9 i U-11, nie tylko zwycięzcy, ale wszyscy uczestnicy mają szansę na spełnienie marzeń i zobaczenie z bliska swoich idoli oraz funkcjonowania najlepszych klubów na świecie. Podobnie było w tym roku.

Spośród 1500 drużyn, szczęśliwy traf padł na zespoły Redy i Szczecina, które wygrały wyjazd na ligowy mecz Borussii Dortmund z FC Augsburg.

ff Picasa

Spotkanie Bundesligi było jednak tzw. wisienką na torcie całego wyjazdu. Obie ekipy do Dortmundy wyjechały w czwartek późnym wieczorem. Następnego dnia chłopcy - od środka zobaczyli zakamarki jednego z najbardziej efektownych stadionów na świecie - Signal Iduna Park, który może pomieścić ponad 80 tys. kibiców. To największy piłkarski obiekt w Niemczech. Po drodze przez polskiego przewodnika, zatrudnionego w Borussii, zwiedzili muzeum klubowe i solidnie zasilili budżet, kupując pamiątki w sklepie, a raczej dwupoziomowym hipermarkecie Borussii. Można w nim znaleźć absolutnie wszystko, co związane z dumą Dortmundu. Od odzieży do... tostera, wypiekającego pieczywo z logo BVB 09.

ss Picasa

W sobotę młodzi zawodnicy wyjechali do centrum treningowego jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Europie. Kapitalny obiekt z kilkunastoma boiskami o różnych wymiarach zrobił wielkie wrażenie nie tylko na najmłodszych zawodnikach, ale przede wszystkim na ich trenerach. Niestety, mimo cały czas poprawiającej się infrastruktury piłkarskiej w Polsce, wciąż pod tym względem daleko nam do zachodnich sąsiadów. Przed wejściem na obiekt zawodnicy spotkali się z Łukaszem Piszczkiem, obrońcą Borussii, który cierpliwie udzielał autografów i pozował do zdjęć.

W niedzielę nastąpił kulminacyjny punkt całego wyjazdu, czyli ligowy mecz Borussia Dortmund - FC Augsburg. Wcześniej uczestnicy tegorocznych Deichmann Minimistrzostw zwiedzili nowo otwarte Muzeum Niemieckiej Piłki Nożnej, w którym na zwiedzanie warto przeznaczyć przynajmniej dwie godziny. Mnóstwo atrakcji, polecamy!

Spotkanie wicelidera z outsiderem Bundesligi na Signal Iduna Park przyciągnęło ponad 80 tys. fanów! Atmosfera była niesamowita. Oprócz efektownego dopingu kibiców, w pamięci młodych zawodników z pewnością zostaną również wrażenia sportowe. Gospodarze rozbili FC Augsburg 5:1, a bohaterem meczu został Pierre-Emerick Aubameyang, który popisał się hat-trickiem. - Od teraz Borussia, to mój ulubiony klub. Wcześniej kibicowałem Realowi i Barcelonie, ale teraz będę trzymał kciuki za Dortmund. To superklub. Chciałbym kiedyś w nim zagrać - mówił 11-letni Filip z Redy.

dd Picasa

Daichmann Minimistrzostwa

Organizowane są przez Stowarzyszenie Kochamy Sport ! To ogólnopolska trzyetapowa impreza piłkarska dla dzieci. Rozgrywki odbywają się w minimum 26 miastach w formie lig piłkarskich w trzech kategoriach wiekowych U-7, U-9 oraz U-11 i jak co roku kończą się ogólnopolskim turniejem dla najlepszych zespołów z całego kraju. Organizator - Stowarzyszenie Kochamy Sport - zapewnia 8 weekendów grania dla wszystkich zgłoszonych do turnieju zawodników. Każde dziecko, które bierze udział w turnieju otrzymuje strój sportowy - koszulkę, spodenki i getry.

Miasta, w których rozgrywane są mecze: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Dębica, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Knurów, Kraków, Krosno, Lublin, Łódź, Mysłowice, Nowy Sącz, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, a także: Dębica, Krosno, Elbląg, Chełm, Radom.

Minimistrzowie w kat. U-9 i U-11 co roku oglądają na żywo mecz jednego z najlepszych europejskich klubów piłkarskich np. FC Barcelony, Bayernu Monachium, Borussii Dortmund. Dodatkowo organizator zapewnia czterodniowy pobyt z biletami na mecz dla dwóch zespołów wylosowanych ze wszystkich zgłoszonych do turnieju drużyn.

źródło: Okazje.info