SportGeneracja przeciwko cywilizacji kciuka!

16 czerwca ruszy kolejna edycja SportGeneracji - programu Fundacji Wychowanie Przez Sport, którego głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności całego ciała, a nie tylko kciuka potrzebnego do obsługi joysticków.

Konsole, inernet, smartfony, komuptery, śmieciowe jedzenie wygrywają z aktywnością fizyczną. Naukowcy na całym świecie biją na alarm. Rośnie nam otyłe pokolenie wyznawców cywilizacji kciuka. Jeśli nic z tym nie zrobimy, nasze dzieci będą żyły 5 lat krócej niż my!

Ten problem nie dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych Ameryki - królestwa otyłości i fast foodu. Realny problem istnieje również w Polsce. Nad Wisłą nastapił regres aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, młodzi Polacy są słabsi, wolniejsi i częściej narzekają na dolegliwości typowe dla osób starszych.

Blisko 50 procent chłopców w wieku 13 lat spędza ponad dwie godziny dziennie przed monitorem komputera. Ponad 20 procent ma nadwagę. Wśród dzieci rok starszych tylko 10 procent dzieci jest aktywna fizycznie! 90 procent natomiast wybiera brak ruchu!

Nie godzimy się na taki stan rzeczy. Organizując SportGenerację, chcemy pokazać młodym, że aktywność fizyczna to świetny sposób na spędzenie czasu. W jej ramach, w czterech miastach w Polski organizujemy sportowy piknik. W jej ramach odbędą się biegi - Waterrr Run, bieg sprinterski na 33 metry, bieg na 333 metry i sztafeta 3 x 333 metry.

Obecność trójki jest nieprzypadkowa. Naszym patronem medialnym jest audycja "Sport młoda Generacja" emitowana na falach Programu Trzeciego Polskiego Radia, czyli Trójki właśnie.

- Zanim zaczną się wakacje, chcemy pokazać dzieciom, że sport może być super zabawą i formą inwestycji w siebie, która zaprocentuje w przyszłości - mówi Paweł Januszewski, były czołowy polski biegacz (400 m., ppł), jeden z założycieli Fundacji Wychowanie przez Sport, organizatora SportGeneracji.

18 czerwca w Warszawie, w Parku Olszyna na Bielanach odbędzie się impreza inaugurująca tegoroczną SportGenerację. Start o 9:00. Na dzieci czekają loterie, gry i zabawy, a także program atrystyczny.

Terminarz SportGeneracji

16 czerwiec , godz. 9.00 - 12.00 - Warszawa, Park Olszyna na Bielanach

18 czerwiec , godz. 9.00 - 12.00 - Gdańsk, Park Reagana

23 czerwiec, godz. 9.00 - 12.00 - Wrocław, błonie stadionu Olimpijskiego

25 czerwiec, godz 9.00 - 12;00 - Poznań, Park Cytadela

Sport Generacja na co dzień

Postanowiliśmy, że oprócz świątecznego charakteru Sport Generacja powinna mieć też codzienną formę. W ramach zajęć BiegamBoLubię - darmowych treningów dla biegaczy organizowanych przez naszą fudnację na stadionach w całej Polsce, w dwóch lokalizacjach odbywają się w tym samym czasie zajęcia SportGeneracji.

W Kielcach i Głogowie podczas zajęć biegowych dla dorosłych (start o 9:30), organizowane są specjalne zajęcia ruchowe dla dzieci pod okiem trenera. Dzięki temu rodzice mogą brać udział w treningu biegowym, a dzieci być aktywne fizycznie. Zapraszamy!