Dwa weekendy z aktywnymi przedszkolakami w Szczecinie za nami

Przez ostatnie dwa weekendy Szczecin żył zmaganiami przedszkolaków. Setki dzieci uczestniczyły w dwóch edycjach zawodów IV Przedszkoliada Tour Szczecin 2015, natomiast tysiące osób dopingowało i wspierało je z trybun.

Głównym założeniem cyklu eventów dla przedszkolaków jest szerzenie aktywności ruchowej. Wedle powiedzenia: czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci, organizatorzy Przedszkoliada Tour'u chcą od najmłodszych lat rozwijać dzieci ruchowo. W tym roku zawody dla najmłodszych zawitały do Szczecina na dłużej, bowiem odbywały się w dwa weekendy - 7 i 14 lutego. Zainteresowanie wśród rodziców i dzieci przerosło oczekiwania organizatorów, a pokazuje to jak bardzo tego typu zajęcia są potrzebne najmłodszym. - Kilka dni minęło od zakończenia drugiej części "IV Przedszkoliada Tour Szczecin 2015", powoli emocje opadają, ale satysfakcja jest ogromna. Ponad 2000 rodziców dopingujących 500 szczecińskich przedszkolaków z całą pewnością nie pozostanie bez echa w regionie. Mam nadzieje, że dzięki takim imprezom rodzice nie będą mieli wątpliwości wobec słuszności posyłania dzieci na zajęcia ruchowe, które są jedną z elementarnych form rozwoju - podsumował szczecińską imprezę promotor szczecińskiej edycji Przedszkoliada Tour, Adrian Szpakowski.

Mała olimpiada z udziałem sportowców

Weekend po weekendzie w szczecińskiej hali przy ulicy Twardowskiego 12 było gwarno i wesoło, a przedszkolaki ochoczo próbowały swoich sił w poszczególnych konkurencjach. Nie brakowało zadań z dyscyplin drużynowych, ale i tych aktywności indywidualnych. Dzieci ćwiczyły pod okiem nie tylko instruktorów i wolontariuszy, ale i profesjonalnych sportowców, a nawet gwiazd. Jedną z nich była mistrzyni Europy, była reprezentantka Polski - Maria Liktoras, która zapoznawała przedszkolaki z tajnikami piłki siatkowej. - Cieszę się bardzo, że udało nam się zaangażować ogromną cześć społeczności szczecińskiej, która zgodnie stwierdziła, ze każda taka inicjatywa to rzecz wspaniała. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy choć w małym calu przysłużyli się w organizacji "naszej małej olimpiady - dodał Szpakowski. Dodatkową atrakcją wydarzeń walentynkowych była obecność brązowego medalu mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, który niedawno wywalczyli reprezentanci Polski.

Zwolnienia z WF-u? Jest nadzieja na poprawę sytuacji

W dobie walki ze zwolnieniami z lekcji wychowania fizycznego takie wydarzenia dla najmłodszych są najlepszą metodą, by zapobiegać późniejszej niechęci do aktywności fizycznej. W Szczecinie nie brakowało przedszkolaków, które aktywnie spędziły czas, niektóre nawet zaskakiwały swoimi umiejętnościami własnych rodziców. - Dwie imprezy z cyklu Przedszkoliada Tour 2015 pokazały że najmłodsze pokolenie nie jest jeszcze stracone dla sportu. W dalszym ciągu jeżeli stworzy im się odpowiednie warunki potrafią wstać zza komputerów i doskonale bawić się sportem - ocenił Łukasz Raj, Project Manager Przedszkoliada.pl.

Odbiór tegorocznej Przedszkoliady w Szczecinie pokazuje, że dzieci w dobie komputeryzacji nie zapomniały także o ruchu. Co ważne, cykl eventów jest ukoronowaniem całorocznej pracy przedszkoli nad rozwojem ruchowym dzieci. Jak pokazały to ostatnie w wydarzenia w Szczecinie - wszystko to idzie w bardzo dobrym kierunku, a aktywne dzieci mają wsparcie z zewnątrz. - W Szczecinie widać było również bardzo duże zaangażowanie lokalnej społeczności - kilka ekstraklasowych zespołów, 50 osób pomagających na imprezie czy też wsparcie idei Przedszkoliady poprzez znanych sportowców przełożyło się na super event. Atmosfery, którą na trybunach stworzyli rodzice może nam pozazdrościć większość wydarzeń sportowych w Polsce. Przyznaję że Szczecin w tym roku postawił bardzo wysoko poprzeczkę innym promotorom, ale to bardzo dobrze, bo Przedszkoliada przez to staje się z roku na rok coraz lepszym projektem - przyznał Łukasz Raj.

To nie koniec cyklu eventów IV Przedszkoliady 2015. Następne wydarzenie dla najmłodszych odbędzie się w Chojnicach. Kolejne - dzień później - będzie miało miejsce w już Stalowej Woli.