Finał Wielkich Turniejów AMP GOOL

10 stycznia 2015 roku podopieczni Akademii Młodego Piłkarza GOOL na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Wołominie rozegrali finałowe mecze V Wielkiego Turnieju Świąteczno Noworocznego.

Turniejowi przyświecał cel ukazania, jak najmłodsi mogą wykorzystywać swoje umiejętności, jednocześnie dopełniając się we wspólnocie i grze zespołowej. Drużynowe osiągnięcia były motywacją i wzmocnieniem więzi, pobudzając tym samym radosne relacje wśród najmłodszych. Akademie Młodego Piłkarza podzielone na Regiony Wschód i Zachód rywalizowały jeszcze w starym roku w Kosowie Lackim, gdzie odbyły się rozgrywki dla Wyszkowa, Starego Bosewa, Ostrowii Mazowieckiej, Łochowa, Sadownego, Małkini Górnej, Kosowa Lackiego stąd też awans do Wielkiego Finału w Wołominie wywalczyły sobie Akademie z Małkini Górnej, Wyszkowa, Starego Bosewa, Łochowa i Kosowa Lackiego.

Rywalizacja przebiegała w kategoriach Żaczków (4-6 lat), Orlików (7-9 lat) i Dream Teamów (10-12 lat). Finałowe rozgrywki były zwieńczeniem ciężkiej pracy włożonej przez wszystkie dzieci, w czasie dotychczasowych treningów w AMP GOOL. Blisko 300 zawodników stanęło w szranki o miano najlepszej Akademii w regionie Zachodnim, a także najlepszej Akademii w rywalizacji Wschód i Zachód w poszczególnych kategoriach. Oprócz samych emocjonujących rozgrywek piłkarskich chłopców i dziewczynek organizatorzy zapewnili wszystkim także inne atrakcje. By dzieci mogły poczuć się jak w Lidze Mistrzów, towarzyszyła im przy każdym wyjściu na boisko honorowa prezentacja spikera oraz hymn Ligii Mistrzów UEFA. Pełne trybuny kibiców oraz rodziców przebranych w barwy klubowe swoich pociech, wypełniły do ostatniego miejsca halę sportową ZS Nr 1 w Wołominie. Atmosferę zabawy dopełniono malowaniem buziek czy loteriami fantowymi. Turniejowi towarzyszył również sklep kibica Legii Warszawa, z której Akademią ściśle współpracuje AMP GOOL. Swoje efektowne umiejętności indywidualnie prezentowały dzieci w ramach konkursów zwodów, których podopieczni AMP GOOL uczą się podczas treningów. - Z podziwem i radością jest popatrzeć gdy 6 latek wie jak się nazywa dany zwód i umie go wykonać. Wtedy faktycznie widzimy, że nasza praca i zaangażowanie trenerów zmierza w dobrym kierunku - podaje organizator Turnieju. Doping i pomysłowość wspierania swoich pociech, doceniono wyborem najlepszych kibiców.

Zawodnicy AMP GOOL Wołomin w kategorii Żaczki zajęli II miejsce w Grupie Zachodniej - w wielkim finale zawodnicy z Wołomina ulegli zwycięzcą turnieju AMP GOOL Łochów 1:3. Ostatecznie IV m-ce w rywalizacji najlepszych Akademii przypadło dla Wołomina. Dodatkowo najlepszym strzelcem tej kategorii okazał Paweł Borowy (Wołomin) strzelając 13 bramek podczas turnieju. Najmłodszym zawodnikiem, był 4-letni Błażej Błażejewski. Chłopcy z odwagą pokazali swój potencjał i zapał do piłki.

Natomiast w kategorii Orliki AMP GOOL Wołomin pewnie wygrało Grupę Zachodnią i w Wielkim Finale zmierzyli się z Małkinią Górną zwyciężając 1:0 i z Wyszkowem po zaciętej walce i rzutach karnych na korzyści dla AMP Wołomin 2:3. Zawodnicy wyglądali imponująco pod względem motorycznym i są już ułożeni piłkarsko i taktycznie.

W najstarszej kategorii Dream Team rywalizacji Grupy Zachodniej pewnie zwyciężyła Akademia z Duczek przed Akademią z Tłuszcza. Było to kolejne bardzo emocjonujące tego dnia spotkanie. W Wielkim finale zespoły z Duczek i Tłuszcza rywalizowały dzielnie z najlepszymi Akademiami Wschodu. Ostatecznie w finale AMP Tłuszcz uległo AMP Stare Bosewo na III m-c AMP Łochów i IV m-ce przypadło AMP Duczki.

MVP Turnieju wybrany został Nić Dawid z AMP Tłuszcz.

Pamiątkowe nagrody dla wszystkich

Oczywiście najważniejszym założeniem organizatorów było, aby nikt z Turnieju nie wyszedł przegranym. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe nagrody. Drużyny które stanęły na podium, otrzymały puchary i odznaczenia, zaś w kategoriach indywidualnych dodatkową nagrodą było zwiedzanie stadionu Legii Warszawa, czy wyjazd na obóz letni z Akademią Młodego Piłkarza GOOL.

Cały turniej podzielony na dwa duże przedsięwzięcia, zarówno ten 13 grudnia 2013r., w Kosowie Lackim oraz obecny w Wołominie, to jedno z największych wydarzeń sportowych w tej części województwa mazowieckiego. Przygotowana z starannością, na świetnie przygotowanej infrastrukturze sportowej, była jednocześnie świetnie zagospodarowanym czasem dla rodzin i przyjaciół Akademii. Przedsięwzięcie relacjonowała tvp warszawa oraz portale społecznościowe.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim patronom i darczyńcom zaangażowanym w przygotowania tego dużego wydarzenia sportowego. I już teraz zapowiadają, że w czerwcu 2015 roku zorganizują w duchy fair play Wielką Rywalizację Miast, która również odbędzie się w Wołominie, a jej formuła będzie wielką niespodzianką dla wszystkich członków Akademii oraz mieszkańców całego regionu. Więcej na temat Turnieju na stronie www.ampgool.pl.