Startuje XV edycja Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Do 10 października potrwają zapisy do XV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W nadchodzącej edycji największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie zyska nową kategorię wiekową: U-8. Mecze finałowe rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Sprawdź, jak było rok temu na Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największa impreza piłkarska dla dzieci w Polsce i w Europie. Podczas swojej 14-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Tylko w XIV edycji do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 200 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski. Od nowej, XV edycji, Turniej zostanie rozszerzony o dodatkową kategorię wiekową U-8, której rozgrywki finałowe odbędą się na etapie wojewódzkim. Dzięki trzem grupom wiekowym o Puchar Tymbarku będzie mógł zagrać prawie każdy uczeń szkoły podstawowej: U-8 (I klasa), U-10 (II i III klasa), U-12 (IV i V klasa).

Jesteśmy przekonani, że wielu uczestników Turnieju o Puchar Tymbarku będzie stanowić w przyszłości trzon Reprezentacji Polski, z której każdy będzie dumny. I to jest nasz cel - powiedział Krzysztof Pawiński prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zapisy

Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych oraz 16 Akademii Młodych Orłów. Zespoły w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 mogą zgłaszać nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie turnieju Zapisy do XV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" potrwają do 10 października. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają koszulkę piłkarską.

- Czuję, że znów przekroczymy 200 tysięcy uczestników! Dla nas, organizatorów, najważniejszy jest uśmiech dzieci, które mają szansę zagrać w finale na Stadionie Narodowym. Dopiero wtedy czujemy, że wykonaliśmy dobrą robotę - zapewnia Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego.

Od wielu lat z Turniejem "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" związany jest trener Reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna - Talent to dopiero sygnał, że można rozpocząć ciężką pracę. Sam talent zdiagnozować jest łatwo, dzięki testom i obserwacjom. Później wiele zależy już od podejścia młodych piłkarzy i opieki rodziców. Wszystko to wpływa na poziom i charakter zawodnika - mówi Marcin Dorna. Dlatego też tegoroczni zwycięzcy zostaną zaproszeni na obóz Letniej Akademii Młodych Orłów. Będą tam trenować pod okiem trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski.

Finał na Narodowym

Zwycięzców XV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategoriach U-10 i U-12 poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski.

W kategorii U-8 rozgrywki finałowe rozgrywane będą na etapie wojewódzkim podczas finałów w 16 województwach.

Nowy harmonogram

Od nowej XV edycji zmianie ulega również harmonogram Turnieju. Cały system rozgrywek przeprowadzony zostanie w przeciągu jednego roku szkolnego - 2014/2015. Etap gminny i powiatowy rozegrany zostanie jeszcze w 2014 roku, w miesiącach: październik - grudzień. Finały wojewódzkie odbędą się na przełomie marca i kwietnia 2015 roku, a finał ogólnopolski na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

Nagrodą wyjazd na mecz reprezentacji

Zdobywcy Pucharu Tymbarku w kategoriach U-10 i U-12 wyjadą na mecz Reprezentacji Polski, by na żywo przeżyć wyjątkowe emocje towarzyszące grze Biało-Czerwonych. Zwycięzcy kategorii U-8 otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na każdym etapie Turnieju na trenerów i dzieci czekają piłkarskie upominki i jedyne w swoim rodzaju emocje sportowe.

Więcej informacji na temat turnieju znajdziesz na stronie internetowej organizatora