Trzeci turniej KUBOT KIDS CUP za nami

W sobotę 6 lipca w Sinet Klub w Legnicy odbył się zorganizowany przez Szkołę Tenisa Golden Set trzeci z pięciu ogólnopolskich turniejów tenisowych dla dzieci do lat 10. KUBOT KIDS CUP w swojej kolejnej odsłonie był prawdziwym świętem tenisa, w którym dzieci mogły z bliska poznać i usłyszeć mądre, motywujące słowa jednego ze swoich tenisowych idoli. Zacznijmy jednak od początku.

Jeszcze przed weryfikacją o godzinie 8.00 zaczęli zjawiać się pierwsi przedstawiciele mediów. Po sprawnej weryfikacji i otwarciu turnieju o godzinie 9.30 wszyscy uczestnicy jak zwykle obejrzeli na dużym ekranie kolejne ćwiczenia, które przygotował specjalnie dla nich Łukasz Kubot. Zaraz potem wyszli wszyscy na kort centralny i pod kierownictwem dwójki trenerów Szkoły Tenisa Golden Set wykonali wspólną rozgrzewkę zawierającą nowe ćwiczenia. Całość była na żywo transmitowana przez jedną z dużych sportowych stacji telewizyjnych.

Gry zaczęły się zgodnie z planem o godzinie 10.15 i jak w dotychczasowych zawodach najpierw zakończyła grupa niebieska (roczniki 2006 i młodsi), a potem czerwona (roczniki 2005). Kategoria zielona (2003) i pomarańczowa (2004), której weryfikacja odbyła się o 12.30, grały najdłużej. Uczestnicy zawodów jak na każdych zawodach w cyklu otrzymali identyfikatory na wzór zawodowych turniejów, ciepły posiłek, upominki i nagrody.

Około godziny 14.00 nastąpiło coś, o czym niektórzy już od rana szeptali. Dla dzieci miała to być wielka niespodzianka. Podczas specjalnie przygotowanej przerwy w turnieju na kort centralny organizatorzy zaprosili dzieci i fotoreporterów. Wszyscy wraz z rodzicami zaczęli rytmicznie skandować "Łukasz!, Łukasz!, Łukasz!"... i wtedy pojawił się... Łukasz Kubot, powodując ogromną radość i zaciekawienie wszystkich.

Organizatorzy wspólnie z rodzicami Łukasza przygotowali w wielkim stylu naszemu tenisiście podziękowanie za świetny wynik w Wimbledonie i dotychczasową profesjonalną postawę. Reprezentant kraju wśród uczestników Kubot Kids Cup wyglądał na szczęśliwego i poruszonego. Był transparent z podziękowaniami, odśpiewane 100 lat i piękny "palący się" tort w kształcie kortu z logo wimbledońskiego turnieju, który wjechał na...koszu trenerskim pełnym piłek.

Po ceremoni, która wszystkich wprawiła w dobry nastrój, Łukasz udał się na przygotowaną w klubie konferencję prasową, a dzieci wznowiły gry. Do samego wieczora Łukasz Kubot obserwował mecze, podpisywał autografy i kibicował. Wykazał się dużą cierpliwością i udzielił wielu ważnych wskazówek dzieciom i rodzicom.

Za to wszystko serdecznie mu dziękujemy. Powodzenia w kolejnych turniejach, a całej polskiej reprezentacji życzymy zwycięstwa w meczu z Australią we wrześniu!

Zapraszamy na kolejne zawody już 4 sierpnia! Przypominamy, że każdy turniej jest punktowany i ósemka dzieci, która zbierze ich najwięcej będzie mogła wziąć udział w zaplanowanym na wrzesień turnieju Masters. Nieobecność na którymś z poprzednich turniejów nie stanowi żadnego ograniczenia. Zgłosić się można w każdym momencie. Szczegóły na stronie organizatora www.goldenset-szkola.ploraz na www.facebook.pl/kubotkidscup

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria niebieska: 1 miejsce - Kornel Kolek, 2 miejsce - Martuna Śrutwa, 3 miejsce - Adam Szczepaniak

Kategoria czerwona: 1 miejce - Nikodem Barcik, 2 miejsce - Alan Hapke, 3 miejsce - Kasper Kulpa (Sinet Klub Legnica)

Kategoria pomarańczowa: 1 miejsce - Szymon Kaszowski, 2 miejsce - Daniel Białonoga, 3 miejsce - Gabriel Wójcicki (Sinet Klub Legnica)

Kategoria zielona dziewczynki: 1 miejsce - Zuzanna Jeschke, 2 miejsce - Ewa Czapulak, 3 miejsce - Zuzanna Piechowicz

Kategoria zielona chłopcy: 1 miejsce - Jonasz Dziopak, 2 miejsce - Nikodem Nowik, 3 miejsce - Mikołaj Lis