Obiad na medal. Szybkie, zdrowe przepisy dla aktywnego dziecka [SPAGHETTI Z SOCZEWICĄ]

Wielu rodziców uważa, że trzeba mieć dużo czasu i pieniędzy, aby zdrowo się odżywiać. Tymczasem pyszne, wartościowe dania można przyrządzić w bardzo prosty i mało kosztowny sposób. Jednym z nich jest warzywne spaghetti, na które trzeba poświęcić maksymalnie 30 minut.

Spaghetti to jedno z ulubionych, dziecięcych dań, wszak prawie każdy malec uwielbia makaron. Proponujemy zatem spaghetti warzywne, które nie tylko jest pyszne, ale również zniewalająco zdrowe. Z racji na węglowodanowo-białkowy skład stanowi idealny posiłek po treningu.

Soczewica jest źródłem żelaza, potasu, magnezu, wapnia, fosforu, sodu oraz witamin z grupy B. Spożywając ją wraz z pełnoziarnistym makaronem dostarczamy pełnowartościowego białka.

Kiełki i/lub pestki dyni wzbogacają potrawę pod kątem wartości odżywczych, a także smaku. Paprykę dodajemy opcjonalnie. Warto się w nią zaopatrzyć zawczasu (w sezonie letnim), gdy jest stosunkowo niedroga i zamrozić.

Czerwonej soczewicy nie trzeba moczyć, gotuje się raptem 5 minut, makaron pełnoziarnisty niewiele dłużej. Kwestia dodania pozostałych składników.

Smacznego!

Zdjęcie Cuisipro Tempo Łyżka do makaronu 7112212 Zdjęcie KORKMAZ PROVITA SPAGHETTI 5.0L A1867 Zdjęcie Maszynka do makaronu, urządzenie do makaronu 4922
Cuisipro Tempo Łyżka do mak... KORKMAZ PROVITA SPAGHETTI 5... Maszynka do makaronu, urząd...
źródło: Okazje.info