Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. To jest przyszłość Reprezentacji Polski

Podczas trwających mistrzostw świata w Brazylii polscy kibice zadają sobie pytanie, kiedy nasza reprezentacja ponownie zagra na mundialu. Aby spełnić te marzenia i nadzieje o silnej drużynie narodowej, która za kilka lat będzie regularnie występować na mistrzostwach świata i Europy, i z której każdy Polak będzie dumny budowę trzeba zacząć już teraz, a pierwszym krokiem jest wyszukiwanie talentów i szkolenie młodzieży.
Poznaj zwycięzców turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Zanim odkryjemy talent przyszłego reprezentanta w 10-letnim młodym zawodniku, najpierw musimy przekonać tysiące dzieci, że piłka nożna to lepsza rozrywka niż komputer i telewizja oraz zachęcić do grania w piłkę na podwórku i w szkole. Dopiero z rzeszy dzieci, które zakochają się w futbolu możemy wyłowić talenty, które przy odpowiednim systemie szkolenia zagrają kiedyś w reprezentacji.

Taką rolę pełni Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" istnieje od 14 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 000 dzieci z całej Polski. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tymbark stawia sobie jasny cel - zbudowanie silnej Reprezentacji Polski, z której każdy Polak będzie dumny. Wszyscy młodzi piłkarze wierzą, że dzięki swojej pasji, woli walki, poświęceniu i ciężkiej pracy zagrają kiedyś w Reprezentacji Polski. Tymbark też wierzy, że jest to możliwe.

Przyszli Reprezentanci Polski są już w grze

W Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" o mistrzostwo Polski rywalizują dziewczęta i chłopcy do 12 roku życia. Udział może wziąć praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej, dlatego potencjał wyławiania piłkarskich talentów jest ogromy. Podczas finału ogólnopolskiego oglądamy w akcji najbardziej uzdolnione piłkarsko dziewczęta i chłopców w Polsce. Najlepsi z nich mają szansę trafić do młodzieżowych Reprezentacji Polski, a później do dorosłej kadry. Taką drogę przebyła Paulina Dudek, która w 2007 r. wygrała Puchar Tymbarku, zostając najlepszą zawodniczką turnieju, a sześć lat później poprowadziła piłkarską Reprezentację Polski kobiet do lat 17 do złotego medalu mistrzostw Europy. Dziś w wieku 17 lat gra już w pierwszej reprezentacji. Na taką drogę do drużyny narodowej mają szansę również tegoroczni finaliści i zwycięzcy turnieju.

Wśród wielu utalentowanych dziewcząt i chłopców, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku są Basia, Dawid, Mikołaj i Maks. Mają różnych piłkarskich idoli, ale takie samo marzenie - chcą zagrać kiedyś w polskiej Reprezentacji.

Dawid Matuszewski

Ma 10 lat, mieszka w Kiełczowie, w województwie dolnośląskim. Gra jako napastnik. Na boisku jest szybki i odważny. W tym roku ze swoją drużyną wygrał turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", strzelając w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym zwycięskiego gola. Kiedy po niesamowitym dryblingu zakończonym precyzyjnym strzałem piłka wpadła do bramki wiedział, że Jego drużyna wygra. Jest pewien, że zagra kiedyś w Reprezentacji Polski i znowu uklęknie na Stadionie Narodowym po strzelonym golu, już w biało-czerwonej koszulce.

Mali Mistrzowie Polski wygrali z Niemcami!

Basia Maksymiuk

Ma 9 lat, mieszka w Białej Podlaskiej, w województwie lubelskim. W tym roku ze swoją drużyną zagrała w finale turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Występ na Stadionie Narodowym był spełnieniem marzeń i wielkim przeżyciem dla Basi i jej mamy, która oglądając z trybun grę córki rozpłakała się ze szczęścia. Basia uwielbia strzelać gole i podziwia grę Ronaldinho. W przyszłości chciałaby zagrać w Reprezentacji Polski Kobiet.

Maksymilian Nowak

Ma 10 lat, mieszka w Oławie, w województwie dolnośląskim. Gra na lewym skrzydle, a jego wzorem jest Cristiano Ronaldo. W tym roku w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wywalczył ze swoją drużyną Mistrzostwo Polski oraz został wybrany najlepszym piłkarzem Turnieju. Miał cztery lata, kiedy poszedł na pierwszy trening. W przyszłości chce zostać najlepszym piłkarzem na świecie i zwyciężać na Stadionie Narodowym już jako Reprezentant Polski.

Mikołaj Bykowski

Ma 10 lat, mieszka we Wrocławiu, w województwie dolnośląskim. W tym roku wygrał ze swoją drużyną turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W piłkę gra głównie dzięki mamie, która zapisała go do klubu i to dla niej chce zagrać kiedyś w Reprezentacji Polski.

Finaliści turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to najbardziej utalentowani piłkarsko dziewczęta i chłopcy w Polsce, którzy bez problemów wygrywają z rówieśnikami z Hiszpanii, Włoch, Anglii i Niemiec, bo walczą na boisku z sercem, zaangażowaniem i w duchu fair play.

Dzieci tworzą piłkę nożną

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" tworzą dzieci, dla których reprezentowanie swojej szkoły, powiatu, województwa, a w końcu kraju to duma i prestiż. Kiedy odbierają swoje pierwsze w życiu medale niejednokrotnie płaczą ze szczęścia i wierzą w to, że kiedyś z podwórka trafią na wielkie stadiony. To są ich marzenia, które my pomagamy im spełnić współtworząc od 8 lat największy turniej piłkarski dla dzieci nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Tylko w tym roku do Turnieju zgłosiło się ponad 200 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. A to dopiero początek , bo od kolejnej - XV edycji rozgrywki prowadzone są, aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 oraz U-12.

Ile kosztuje? Jak zacząć i co daje dziecku? Oto odpowiedzi na pytania o piłkę nożną dzieci

Więcej o: