Coca-Cola Cup. Wielki Finał na gdyńskiej plaży

Finał 16. edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup będzie prawdziwym festiwalem sportu i futbolu, podczas którego będzie można m.in. obejrzeć transmisję z ceremonii i meczu otwarcia Mistrzostw Świata FIFA 2014, spotkać się z ambasadorem projektu Robertem Lewandowskim, ciekawie spędzić czas w Strefie Aktywnego Życia i dowiedzieć się, które drużyny gimnazjalne są najlepsze w Polsce.
Tegoroczny finał Coca-Cola Cup będzie wyjątkowy z kilku powodów. W roku piłkarskich Mistrzostw Świata, Coca-Cola - jako oficjalny sponsor mundialu - przenosi do Polski klimat brazylijskiej fiesty i organizuje finałowe mecze na Plaży Miejskiej w Gdyni. Nad samym brzegiem morza powstanie boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób. Tuż obok boiska stanie miasteczko Coca-Cola Cup, w którym przez cztery dni na odwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji o charakterze sportowym, które będą dowodem na to, że ruch to radość.

Już 12 czerwca od 20:00 organizatorzy zapraszają na trybuny, z których będzie można oglądać na telebimie ceremnię i mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2014. Przed meczem hymn Coca-Coli przygotowany specjalnie na tegoroczny mundial zaśpiewa na żywo Rafał Brzozowski. Transmitowane z Brazylii mecze będzie też można oglądać w piątek. Także od piątku 13 czerwca obok boiska na plaży stanie Strefa Aktywnego Życia, w której na wszystkich kibiców czekać będą atrakcje i konkursy o charakterze sportowo-edukacyjnym, bezpłatne konsultacje z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetyki, a także możliwość gry w piłkarzyki, piłkę plażową, siatko-nogę, piłkarskie kręgle czy boule. Z atrakcji będzie można skorzystać również przez całą sobotę i niedzielę. Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów ludzi na całym świecie.

Gościem specjalnym finału będzie ambasador Coca-Cola Cup, Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz, który jako nastolatek dwukrotnie brał udział w rozgrywkach, w sobotę spotka się z kibicami i będzie dopingował młodych piłkarzy rywalizujących o mistrzowski tytuł Coca-Cola Cup. Na boisku na plaży w Gdyni będzie można zobaczyć najlepsze spośród blisko 4.000 drużyn zgłoszonych do udziału w tegorocznym turnieju. Mistrzowie i mistrzynie wszystkich województw walczyć będa o tytuł Mistrza Kraju oraz o nagrodę główną edycji 2014- wyjazd na obóz piłkarski do Rzymu, gdzie będą mogli trenować pod okiem szkoleniowców z Brazylii i skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z całej Europy. Sobotni wieczór zakończy uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców.

Partnerem Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 jest Miasto Gdynia. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerami technicznymi, firma adidas, T-Mobile i Subway.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na FacebookuDrużyny Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014:

1. Dolnośląskie: Gimnazjum nr 38 we Wrocławiu i Gimnazjum nr 1 Boguszów- Gorce

2. Kujawsko-pomorskie: Gimnazjum nr 57 w Bydgoszczy i Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie

3. Lubelskie: Gimnazjum nr 16 w Lublinie

4. Lubuskie: Gimnazjum Sportowe nr 4 w Zielonej Górze i Gimnazjum Sportowe nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim

5. Łódzkie: Gimnazjum nr 2 w Zgierzu i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi

6. Małopolskie: Gimnazjum nr 76 z Krakowa i Społeczne Gimnazjum Sportowe z Krakowa

7. Mazowieckie: Gimnazjum nr 48 w Warszawie

8. Opolskie: Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku i Gimnazjum nr 2 w Nysie

9. Podkarpackie: Gimnazjum w Gnojnicy Dolnej i Gimnazjum Sportowe w Rzeszowie

10. Podlaskie: Publiczne Gimnazjum nr 9 w Białymstoku i Gimnazjum w Nurcu-Stacji

11. Pomorskie: Gimnazjum nr 2 w Gdyni i Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Gdyni

12. Śląskie: Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Wodzisławiu i Zespół Szkół w Kochanowicach

13. Świętokrzyskie: Gimnazjum w Łopusznie i Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku- Kamiennej

14. Warmińsko-mazurskie: Gimnazjum nr 2 w Działdowie i Publiczne Gimnazjum w Burkacie

15. Wielkopolskie: Gimnazjum nr 3 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Koninie

16. Zachodniopomorskie: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie i Gimnazjum Sportowe nr 1 w Szczecinie

Szczegółowy plan wydarzenia znajdziesz na stronie internetowej organziatora