SportGeneracja. Rusza cykl imprez dla dzieci

Rusza trzecia edycja SportGeneracji - warszawska odsłona już we wtorek 27 maja. Półtora tysiąca 10-12-latków pobiegnie w Waterrr Run. W Parku Olszyna na Bielanach czeka też na dzieci wiele innych sportowych atrakcji. Start imprezy o godzinie 9.00. Kolejne odsłony w Gdańsku i Poznaniu.
SportGeneracja to projekt promujący aktywność fizyczną wśród najmłodszych, realizowany przez fundację Wychowanie przez Sport, znaną m.in. dzięki akcjom BiegamBoLubię oraz zBiegiemNatury.

Organizowane przez nią masowe imprezy sportowe dla dzieci i nie tylko, okazywały się dużym sukcesem - dotychczas w Warszawie i w Gdańsku, w tym roku dołączył Poznań. Terminy, w jakich odbędą się trzy imprezy, są nieprzypadkowe.

- W okolicach Dnia Dziecka chcemy podarować dzieciakom nie tylko coś, co je kręci, jak kino w 3D czy konsola do gier. Nasza propozycja jest super na dziś, ale nic nie straci i w przyszłym sezonie. To inwestycja w siebie. Bo kto nauczy się czerpać radość z bycia aktywnym, ten w przyszłości będzie zdrowszy i szczęśliwszy - tak ideę SportGeneracji tłumaczy Paweł Januszewski, kiedyś czołowy zawodnik świata na dystansie 400 m ppł, a dziś popularyzator aktywności i jeden z założycieli fundacji Wychowanie przez Sport.

Trasę Waterrr Run przebiegnie półtora tysiąca uczniów warszawskich podstawówek z klas IV-VI. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę i napój Waterrr od głównego partnera imprezy.

Masowy bieg to zaledwie początek całej serii atrakcji. Z uwagi na dominujący w tej edycji motyw trójek (trzeci sezon SportGeneracji, w trzech miastach), odbędą się biegi na "trójkowych" dystansach: 33m z bloków startowych, 333m i sztafety 3 x 333m. Sygnał do startu da dzieciakom gość imprezy, Sebastian Chmara, były halowy mistrz świata i Europy w wieloboju. Będzie też program artystyczny, konkursy, gry i loterie, a całość poprowadzi dziennikarz znany z anteny "Trójki", Krzysztof Łoniewski.

W trakcie SportGeneracji odbędzie się także próba pobicia rekordu Guinnessa w ramach kampanii The Power od 5 (Przybij Piątkę) prowadzonej przez Amway NUTRILITE , mającej na celu przeciwdziałanie niedożywieniu wśród dzieci.

Terminarz SportGeneracji:

27 maja, godz. 9.00 - 12.00 - Warszawa, Park Olszyna na Bielanach

29 maja, godz. 9.00 - 12.00 - Gdańsk, Park Reagana

3 czerwca, godz. 9.00 - 12.00 - Poznań, Park Cytadela

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, zwłaszcza w wieku 10-12 lat.

W tym sezonie SportGeneracja zyskała także nową, bardziej codzienną, ale nie mniej ciekawą twarz. W maju i w czerwcu organizowane są bezpłatne ogólnorozwojowe zajęcia sportowe dla dzieci, prowadzone przez dedykowanego trenera. Program, który ruszył na razie pilotażowo w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Głogowie, towarzyszy ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię (spotkania na stadionach w każdą sobotę o godz. 9.30).

14 czerwca Narodowy Dzień Sportu, zaplanowałeś już, co będziesz robił?