V Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka. SOS Kraśnik mistrzem Polski!

W sobotę, 26 kwietnia, odbyły się V Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Główną nagrodę, wyjazd na mecz Bundesligi do Hanoveru - ufundowaną przez Głównego Sponsora rozgrywek, firmę Continental - zdobył zespół SOS Kraśnik.
Zdobywca tytułu Mistrza Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej będzie reprezentował Polskę w II Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbędą się w Warszawie już 26 i 27 lipca br. Tegoroczny Mistrz Polski, drużyna SOS Kraśnik, zwyciężył w finale z Burzą Kłobuck.

Rozgrywka była niezwykle emocjonująca. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których SOS Kraśnik pokonał rywala 2:0. Zwycięzca Mistrzostw, dzięki Głównemu Sponsorowi, firmie Continental, wyjedzie na mecz Bundesligi do Hanoweru obejrzeć mecz drużyny Hannover 96. Trzecie miejsce zajął Sternik Szczecin, pokonując 2:1 zespół "Niedościgli" z Piątki Łódź.

Organizatorzy rozgrywek przyznali także wiele nagród indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Daniel Segiec ze Stanicy Katowice, najlepszym zawodnikiem - Piotr Piotrowski z mistrzowskiej drużyny SOS Krasnik, najlepszym bramkarzem zaś Daniel Karczewski z tej samej drużyny. Tytuł najradośniejszego zawodnika powędrował do Weroniki Lizak z drużyny "Zieloni z Koła" Warszawa. Oliwier Bazylak z zespołu "Chłopcy z Koła" Warszawa otrzymał tytuł Najmłodszego Zawodnika Mistrzostw. ContiTest wygrali: w kategorii strzelców Dominik Ptaszyński z Lublin Team, w kategorii bramkarzy zaś Mateusz Sobol z drużyny "Panda" Kozienice.

- Mam nadzieję, że udział w Mistrzostwach to dla tych młodych sportowców nie tylko możliwość realizacji ich pasji, ale także cenna lekcja tego, że wytężona praca, systematyczność i działanie zespołowe przynoszą pożądane efekty - powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska z firmy Continental Opony Polska. - Energia oraz zaangażowanie, z jakimi podeszli do Mistrzostw ich uczestnicy, jest godna podziwu i naśladowania. Tym bardziej cieszę się, że Continental może w ten sposób wspierać rozwój piłki nożnej i realizację sportowych marzeń młodych ludzi w Polsce.

Niemałą atrakcję stanowił rozegrany na zakończenie Mistrzostw Polski mecz towarzyski pomiędzy drużyną byłych reprezentantów Polski a zespołem złożonym z najlepszych zawodników tegorocznych rozgrywek. W składzie drużyny byłych reprezentantów Polski znaleźli się m.in.: Dariusz Dziekanowski, Tomasz Iwan, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek, Tomasz Sokołowski oraz Marcin Mięciel.

W Mistrzostwach, które zostały rozegrane na stadionie OSiR Bemowo, w tym roku wzięła udział rekordowa liczba zarodników z 39 drużyn z całej Polski. Rozgrywki cieszą się coraz większą popularnością i dostarczają gorących sportowych emocji tak zawodnikom i organizatorom, jak i wszystkim kibicom. I nawet deszcz nie jest w stanie popsuć dobrej zabawy, co udowodniły sobotnie Mistrzostwa.

Jakiego sprzętu potrzebuje mały piłkarz