Deichmann Minimistrzostwa 2014 czas zacząć!

Już w najbliższy weekend 26 - 27 kwietnia rozpoczynają się Deichmann Minimistrzostwa w piłce nożnej dla dzieci od 4 do 11 lat. Do siódmej edycji zgłosiło się ponad 1300 drużyn.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej frekwencji, ponieważ jest ona wynikiem nie tylko rosnącego z roku na roku poziomu sportowego i organizacyjnego, ale także specjalnej formuły Deichmann Minimistrzostw. Ogromnym wyróżnieniem jest dla nas to, że nasze rozgrywki są już stałym punktem w kalendarzu imprez wielu klubów piłkarskich. Dzięki temu możemy popularyzować aktywność fizyczną, grę w piłkę nożną i zasady fair play wśród najmłodszych - powiedział Tomasz Kucharski Prezes Stowarzyszenia Kochamy Sport.

Podczas trwających od 26 kwietnia do 15 czerwca Eliminacji Miejskich wyłonione zostaną najlepsze drużyny z poszczególnych rejonów Polski, które awansują do ogólnopolskiego Finału Finałów w Opolu.

Udział w rozgrywkach będzie dla dzieci okazją nie tylko do zaprezentowania swoich piłkarskich umiejętności, ale także okazją do przeżycia niesamowitej przygody pełnej atrakcji i emocji. Jak co roku trybuny pełne będą rodziców i kibiców, którzy będą dopingować reprezentantów swoich miast, szkół czy klubów. Dla nich Minimistrzostwa będą prawdziwym świętem piłki nożnej. Ten niepowtarzalny charakter imprezy i emocje postanowił uchwycić Paweł Piwowarczyk, koordynator Eliminacji Krakowskich, który od dwóch lat prowadzi Studio Deichmann Minimistrzostwa Kraków. Podczas każdego weekendu rozgrywek kręcone są kilkuminutowe relacje z imprezy, które następnie zamieszczane są na stronie internetowej zawodów. Jak sam podkreśla filmiki mają pokazać największych bohaterów tej imprezy - dzieci. W tym roku jego śladem postanowili pójść inni koordynatorzy.

- Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych spotkań każda drużyna będzie miała zrobione zdjęcie na tle bramki, które będzie widoczne na jej profilu na stronie internetowej. Podczas Eliminacji Warszawskich prowadzone będzie także Studio Deichmann Minimistrzostwa Warszawa, które będzie przeprowadzało wywiady z zawodnikami zarówno na boisku jak i w specjalnie wydzielonym do tego celu studiu - zapowiada Jan Piasecki koordynator Eliminacji Warszawskich.

Więcej informacji na temat Deichmann Minimistrzostw i Eliminacji Miejskich można znaleźć na stronie internetowejwww.kochamsport.pl Zarówno na tej stronie internetowej jak i na junior.sport.pl można śledzić przbieg rozgrywek.

Jak wygląda szkolenie młodzieży i dzieci w AC Milan