Piłka nożna dla dzieci. Luiz Gustavo Dias będzie trenował zwycięzców Akademii Cartoon Network 2014

W oczekiwaniu na tegoroczne rozgrywki Mistrzostw Swiata w piłce nożnej kanał dla dzieci Cartoon Network sprowadzi Brazylię do Europy dzięki trzeciej edycji popularnego konkursu Akademia Cartoon Network: Futbol, w którym utalentowani, młodzi piłkarze mogą wygrać trening z brazylijskim, zawodowym piłkarzem Luizem Gustavo Diasem. Konkurs rozpocznie się 16 maja.
Tak jak w poprzednich latach, konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat, a zadanie konkursowe polega na nagraniu minutowego wideo prezentującego najlepsze triki piłkarskie uczestników i przesłanie go między 16 maja a 13 czerwca przez stronę konkursową.

Następnie do 29 czerwca wszyscy widzowie Cartoon Network i użytkownicy strony internetowej stacji będą mogli zagłosować na swoje ulubione wideo. Nazwisko głównego zwycięzcy wybranego przez jury Cartoon Network zostanie ogłoszone 1 lipca. W nagrodę pojedzie on na specjalny trening z Luizem Gustavo. Do zwycięzcy z Polski dołączą inni zwycięzcy konkursu Akademia Cartoon Network z Europy. Trening ze światowej klasy piłkarzem zostanie nagrany i wyemitowany na antenie Cartoon Network.

Kim jest Luiz Gustavo

Luiz Gustavo (urodzony 23 lipca 1987) jest brazylijskim piłkarzem. Od sierpnia 2013 gra w niemieckim klubie VfL Wolfsburg na pozycji pomocnika. W 2011 roku Gustavo został wybrany do brazylijskiej reprezentacji narodowej przez selekcjonera Mano Menezesa, by zagrać w towarzyskim meczu z Niemcami. Gustavo zadebiutował 10 sierpnia w 86. minucie. W 2013 roku zagrał w turnieju o Puchar Konfederacji FIFA, który Brazylia wygrała, pokonując Hiszpanię 3 do 0. Gustawo grał we wszystkich meczach rozgrywek.

Akademia Cartoon Network: Futbol

Akademia Cartoon Network: Futbol to konkurs dla uzdolnionych, młodych piłkarzy z Europy. W poprzednich edycjach konkursu zwycięzcy mogli wygrać trening z Robinem van Persie oraz Łukaszem Podolskim. W tym roku dzieci mają szansę spotkać się z piłkarzem brazylijskiej reprezentacji Luizem Gustavo. Zwycięzcę konkursu wybiera jury spośród 20 finalistów, których wideoklipy otrzymały najwięcej głosów w plebiscycie internautów. W 2012 roku polskim zwycięzcą konkursu został 13-letni Mateusz Mielczarek z Częstochowy, a w 2013 roku 13-letni Patryk Nowicki z Brzozówki.

Jak odżywiać małego sportowca