Piłka nożna dla dzieci. Inteligentna gra na konferencji we Wrocławiu

Sukcesem zakończyła się Międzynarodowa Konferencja dla Trenerów Piłki Nożnej zorganizowana 15 lutego we Wrocławiu, w której udział wzięło aż trzystu trenerów z całej Polski. PZPN był patronem honorowym tego wydarzenia, a jednym z patronów medialnych junior.sport.pl
Wykłady i prezentacje, których głównym założeniem było pokazanie psychologicznego podejścia do treningu oraz wydobycie z młodych zawodników inteligencji piłkarskiej, poprowadzili doświadczeni trenerzy akademii AC Milan, Feyenoordu Rotterdam i trener reprezentacji Polski U15, Bartłomiej Zalewski.

Paul van Zwam z Feyenoordu tłumaczył jak rozwijać u piłkarzy umiejętność myślenia podczas gry, natomiast Davide Corti z AC Milan mówił o tym, jak wykorzystywać indywidualne cechy zawodników dla dobra całej drużyny. Podobnie trener Bartłomiej Zalewski pokazywał na przykładzie prowadzonej przez siebie reprezentacji jak ważni dla całej drużyny są poszczególni piłkarze.

Prelegenci nie ograniczali się tylko wykładów i pokazów praktycznych. W kuluarach dużo tłumaczyli i chętnie odpowiadali na indywidualne pytania uczestników. Wszyscy opuszczali Wrocław usatysfakcjonowani jakością wykładów i poziomem organizacyjnym. A za organizację Konferencji na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, odpowiadała firma Football Events, która planuje wkrótce przeprowadzić kolejne tego typu wydarzenia.

Jaki sprzęt koszykarski wybrać dla dziecka