Akademia Cartoon Network. Patryk Nowicki spotka się z Łukaszem Podolskim

Tegoroczną edycję Akademii Cartoon Network wygrał Patryk Nowicki. 13 latek pochodzi z Brzozówki. Pokonał 395 rywali i w nagrodę spotka się i weźmie udział w treningu z Łukaszem Podolskim, czołowym piłkarzem Arsenalu Londyn.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 395 uczestników z Polski w wieku od 6 do 15 lat. Wszystkie nadesłane klipy zostały umieszczone w internetowej galerii na stronie www.cartoonnetwork.pl/akademia-cn i poddane głosowaniu internautów, które odbyło się między 3 a 17 lipca. W ten sposób wyłoniono 20 finalistów. Następnie jury konkursu, pod przewodnictwem dziennikarza sportowego Michała Pola dokonało oceny finałowych zgłoszeń i jednogłośnie wybrało Patryka.

Konkurs zorganizowany przez Cartoon Network odbywał się równocześnie w siedmiu krajach: Polsce, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Belgii, Holandii, na Węgrzech oraz regionie obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Zgłoszenia w formie klipów wideo prezentujących umiejętności piłkarskie uczestników można było przesyłać od 8 do 30 czerwca przez stronę konkursową.

Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd na specjalny trening z Łukaszem Podolskim, który odbędzie się tego lata w Wielkiej Brytanii. - Będę im tłumaczył, jak robić triki i kilka z nich pokażę - zapowiedział piłkarz Arsenalu Londyn.

Jury było pod wrażeniem wszystkich finałowych filmów i przyznało pięć wyróżnień dla Dawida Olszaka z Lubartowa, Mikołaja Osieckiego z Gostyninia, Macieja Wójcika z Krakowa, Oliwiera Frączka z Głogówka i Denisa Dluhę z Oławy. Wszyscy wyróżnieni otrzymają piłkę Adidas z podpisem Łukasza Podolskiego oraz zestawy gadżetów konkursowych.

Trening z Łukaszem Podolskim będzie można obejrzeć na stronie internetowej organizatora i na antenie Cartoon Network.