Majówkę spędź z dzieckiem. Aktywnie

W tym roku nie udało Ci się wyjechać na długi weekend majowy? Może to i lepiej? Weź ze sobą dziecko i wyjdź na rower, wybierz się na długi spacer, pójdź na osiedlowe boisko i pograj z nim w piłkę.
Praca, obowiązki, dzieci do szkoły zawieźć, dzieci ze szkoły odebrać, a w między czasie zrobić jeszcze zakupy, odwiedzić dziadków i wyprowadzić psa na spacer. Nawet jeśli nie masz w domu czworonoga, to lista rodzicielskich obowiązków jest niezwykle długa i czasem trudno znaleźć czas na wspólne spędzanie czasu z dziećmi poza samochodem, którym podrzucasz je na zajęcia, a co dopiero na wspólne uprawianie sportu.

Wiadomo, trzeba dawać dzieciom przykład, zachęcać do aktywności fizycznej, ale kiedy, skoro nie ma czasu. Właśnie dlatego długi weekend majowy to doskonała okazja, żeby wyrwać się z pociechami z domu - wyciągnąć z piwnicy rowery, napompować piłkę, odkurzyć rolki, czy hulajnogę. W tym roku to aż pięć dni wolnych.

Mówiąc majówka, myślimy o wyjeździe poza miasto - jezioro, góry, grill, spacery, przejażdżki rowerowe. Jeśli jednak tym razem zostajesz w domu, wcale nie oznacza to, że wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu ograniczył się do siedzenia przed telewizorem.

Oczywiście jeśli nie jesteś znad morza, to zostając w domu, w morzu się nie wykąpiesz. Podobnie z górami, na szlak nie wyjdziesz, ale kto powiedział, że nie możesz zorganizować wycieczki rowerowej. Wejdź na bikemap.net czy po prostu na mapy google i zaplanuj trasę, odśwież rower, przygotuj razem z dziećmi prowiant. Na koniec napełnij bidon wodą i w drogę. Nie masz roweru? Urządź sobie pieszy rajd lub zabierz pociechy na długi spacer do parku.

Jeśli już mowa o parku, zabierz ze sobą rakietki do badmintona, czy popularne ostatnimi czasy frisbee. To naprawdę tani sprzęt, a wspólna zabawa jest przednia.

Daleko do parku? Weź piłkę i wyjdź z dzieckiem na osiedlowe boisko. Na pewno spotkasz tam więcej takich rodziców jak Ty. Może rozegracie spontaniczny mecz?

Szukając sportowej rozrywki na długi majowy weekend warto sprawdzić w internecie ofertę miejscowych klubów, osiedlowych i miejskich ośrodków sportowych, czy urzędu miasta. Instytucje te często organizują rodzinne turnieje, pikniki ze sportowymi atrakcjami.

Oczywiście aura nie zawsze sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Szczególnie złośliwa potrafi być wtedy, kiedy mamy czas wolny od pracy. Jednak to jeszcze nie powód, żeby rezygnować z jakiejkolwiek formy rekreacji. Są baseny. Wiele z miejskich pływalni i aquaparków wcale nie będzie zamkniętych w dniach od 1 do 5 maja. Przeciwnie. Przygotowały specjalne oferty dla rodzin. Są też sale gimnastyczne, czy stół do tenisa w Domu Kultury.

Wreszcie, jeśli ani pływanie, ani rower, czy długi spacer Ciebie nie przekonuje, spróbuj odświeżyć wspomnienia z dzieciństwa. Co robiłeś na podwórku, kiedy byłeś dzieckiem? Grałeś w klasy, a może brałeś udział w "kapslowym" Wyścigu Pokoju. Zasady kilku popularnych gier i zabaw podwórkowych znajdziesz najunior.sport.pl .

Pamiętaj, że sympatii do sportu, aktywności fizycznej u dzieci nie wzbudzisz, jeśli nie dasz im dobrego przykładu. Najlepszy przykład, to wspólna zabawa a długi weekend majowy jest ku temu najlepszą okazją.