Paweł Szczygieł

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta

Specjalizuje się w rehabilitacji sportowców w zakresie oceny i treningu funkcjonalnego opartego o koncepcję FMS (Functional Movement Screen) oraz usprawnianiu po operacjach ortopedycznych.

 • Czy każdy może być sportowcem?

  Czy każdy może być sportowcem?

  Wspominając szkołę dobrze pamiętamy matematycznych geniuszy i tych, którzy mimo wysiłku ledwo osiągali trójki z danego przedmiotu. Jednym daty i nazwiska polskich królów na lekcjach historii zaszczepiały się w umysłach bez trudu, a pozostali ostentacyjnie ziewali z braku zainteresowania tematem. Pamiętamy również wysportowanych, pewnych siebie szkolnych piłkarzy lub koszykarzy, a także dzieci, które z aktywnością niewiele miały wspólnego. - Ja do sportu się nigdy nie nadawałem - słyszymy późniejszych już dorosłych. Czy rzeczywiście aktywność fizyczna jest zarezerwowana wyłącznie dla osób szczególnie uzdolnionych?

  • Iwona Ludwinek-Zarzeka
 • Dlaczego warto pozwalać dziecku się wspinać

  Dlaczego warto pozwalać dziecku się wspinać

  Zabawy polegające na wspinaczce są realizowane przez dzieci w sposób bardzo instynktowny, niestety coraz częściej odbiera im się możliwość skorzystania z tej formy ruchu. A szkoda, bo wspinaczka to jeden z najlepszych sposobów na wspieranie prawidłowego rozwoju fizycznego młodego człowieka.

  • Paweł Szczygieł, Iwona Ludwinek-Zarzeka
 • Skręcenie stawu skokowego u dzieci. Sposoby na zapobieganie i leczenie urazu

  Skręcenie stawu skokowego u dzieci. Sposoby na zapobieganie i leczenie urazu

  Skręcenie stawu skokowego to jedna z najczęstszych kontuzji, która może przydarzyć się każdemu, nie tylko osobie uprawiającej sport. Niewinne wygięcie stopy podczas spaceru potrafi wywołać silny ból i opuchnięcie kostki. Dzieci są szczególnie narażone na tego typu urazy. O tym jak zapobiegać skręceniom stawu skokowego, a także jak je leczyć, rozmawiamy z Pawłem Szczygłem, fizjoterapeutą Fizjokinetik

  • Rozmawiała Iwona Ludwinek-Zarzeka