Dieta młodego piłkarza

Osoba uprawiająca sport ma większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze, niż osoba nieaktywna. Ważne jest zatem, aby dieta była przemyślana, a dostarczane produkty jak najmniej przetworzone.

Podczas treningu ważne jest nawodnienie. Niektóre napoje lepiej nawadniają, inne lepiej uzupełniają ubytki soli mineralnych i witamin, a jeszcze inne dostarczają jedynie tzw. pustych kalorii. Dlatego tak istotny jest umiejętny ich dobór, szczególnie po wysiłku jakim dla dziecka jest codzienny trening piłkarski. Tuż po treningu powinniśmy wypić tyle płynów, aby zupełnie zaspokoić pragnienie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Burak na wzrost formy i odporność małego sportowca

Regeneracja po treningu jest niezmiernie istotna. Pamiętajmy, iż najwyższa przyswajalność węglowodanów po długotrwałym wysiłku zamyka się w pierwszych 30 minutach, dlatego bardzo istotne jest właśnie w tym czasie dostarczyć do organizmu węglowodany proste, czyli te najszybciej wchłaniane do krwioobiegu.

Po zakończeniu treningu w ciągu trzech godzin należy zjeść posiłek wysokowęglowodanowy, jak również zawierający białko, np. kasza, chude mięso i porcja warzyw.

Niektóre napoje lepiej nawadniają, inne lepiej uzupełniają ubytki soli mineralnych i witamin,

a jeszcze inne dostarczają jedynie tzw. pustych kalorii. Dlatego tak istotny jest umiejętny

ich dobór, szczególnie po wysiłku jakim dla dziecka jest codzienny trening piłkarski. Tuż po wysiłku powinniśmy wypić tyle płynów aby zupełnie zaspokoić pragnienie.Niektóre napoje lepiej nawadniają, inne lepiej uzupełniają ubytki soli mineralnych i witamin, a jeszcze inne dostarczają jedynie tzw. pustych kalorii. Dlatego tak istotny jest umiejętny ich dobór, szczególnie po wysiłku jakim dla dziecka jest codzienny trening piłkarski. Tuż po wysiłku powinniśmy wypić tyle płynów aby zupełnie zaspokoić pragnienie.

Copyright © Agora SA