Plac zabaw w ogrodzie

Okazje.Info
19.11.2015 22:22
A A A
Huśtawka wodna nad Maltą

Huśtawka wodna nad Maltą (ŁUKASZ CYNALEWSKI)

Piękny ogród i bawiące się w nim szczęśliwe dzieci Każdy z nas tak wyobraża sobie idealny dom. Niestety często rzeczywistość jest zupełnie inna: podeptane grządki, niepotrzebne siniaki i zdenerwowani rodzice. Jak uniknąć takiej sytuacji?


Planując zakup plac zabaw w ogrodzie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Najważniejsze, aby sprzęt był dopasowany wielkością zarówno do wieku dziecka, jak i do rozmiaru ogródka. Szeroki wybór urządzeń na rynku pozwala stworzyć miejsce atrakcyjne i bezpieczne.


Najbardziej uniwersalne i pobudzające dzieci do ruchu urządzenia to przede wszystkim zjeżdżalnie i huśtawki.  W najszerszy sposób pozwalają dbać o sprawność fizyczną naszych pociech. Wybierając zjeżdżalnię należy spojrzeć na jakość wykorzystanych materiałów i bezpieczne wykończenie zakończeń ślizgawki. Zabawki dla małych dzieci muszą mieć poręcze. Zabezpieczone powinny być również platformy znajdujące się na wysokości powyżej 60 cm.

Wybierając miejsce na plac zabaw należy zadbać o to, aby było dobrze widoczne z domu. Widok z tarasu czy z okna, ułatwi nam pilnowanie dzieci. Droga pomiędzy domem a miejscem do zabawy powinna być jak najprostsza: nie planujmy tam rabat, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną podeptane.

Huśtawki dla dzieci muszą być oddalone od wszystkich wystających i twardych elementów, aby pociechy nie zrobiły sobie krzywdy. Zabawa będzie bezpieczna, jeżeli wokół każdego urządzenia zostawimy wolną przestrzeń. Odległość, która powinna dzielić sprzęty to około 1,5 metra w każdą stronę.

Dbając o bezpieczeństwo zwracamy również uwagę na nawierzchnię. Jeżeli ogródek jest mały, pojedyncze urządzenia mogą być ustawione na trawie. Zabawki zachęcające do aktywności fizycznej warto umieścić na podłożu amortyzującym upadek.

Zdjęcie LAGIS HUŚTAWKA DLA DZIECI - PLAC ZABAW 4 osobowaZdjęcie LITTLE TIKES Zjeżdzalnia 170065Zdjęcie Toymonster Plac Zabaw 27044
LAGIS HUŚTAWKA DLA DZIECI -...LITTLE TIKES Zjeżdzalnia 17...Toymonster Plac Zabaw 27044
Sprawdź ceny Porównaj ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX