Zwycięscy Niemcy i Amerykanie (z Polski) na derbach Barcelony [ZDJĘCIA]

Piotr Mikołajczyk
05.11.2013 15:11
A A A
Młodzi piłkarze Sprintu Katowice podczas wyjazdu na derby Barcelony

Młodzi piłkarze Sprintu Katowice podczas wyjazdu na derby Barcelony (Fot. Piotr Mikołajczyk)

W pi±tkowych derbach Barcelony rozgrywanych na Camp Nou gospodarzy dopingowali także młodzi piłkarze z Polski. Wyjazd na mecz był nagrod± dla zwycięzców turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2013 - zawodników drużyn Widzewa ŁódĽ startuj±cych w turnieju pod flag± Stanów Zjednoczonych oraz reprezentuj±cych Niemcy piłkarzy Sprintu Katowice.
Deichmann Minimistrzostwa to organizowany od sze¶ciu lat największy w Polsce turniej piłkarski rozgrywany w kategoriach U-9 i U-11. W tegorocznej edycji w 22 eliminacyjnych turniejach miejskich i rozgrywanym w Opolu turnieju finałowym wzięło udział przeszło 900 drużyn, czyli blisko 10 tysięcy dzieci. Turniej rozgrywany jest w konwencji mistrzostw ¶wiata - drużyny przyjmuj± nazwy krajów i graj± w strojach nawi±zuj±cych kolorystyk± do strojów reprezentowanych przez nich krajów.

W czerwcowym finale rozegranym w Opolu zwyciężyły drużyny Stanów Zjednoczonych ŁódĽ (młodzi zawodnicy Widzewa), którzy w finale kategorii U-9 pokonali w karnych drużynę Polski Rzeszów oraz Niemiec Mysłowice (piłkarze Sprintu Katowice), którzy w kategorii U-11 wygrali w finale 1:0 z Brazyli± Lublin.

Młodzi piłkarze wraz z opiekunami do Barcelony przylecieli niedługo przed pi±tkowym meczem. Z pierwszego i drugiego rzędu trybun dopingowali piłkarzy Barcelony, szczególnie Neymara, który zrobił na nich większe wrażenie nawet niż Leo Messi. Z bliska mogli też zobaczyć jedynego gola meczu, w którym wła¶nie Brazylijczyk popisał się piękn± asyst±.

W sobotę dzieci zwiedzały stadion. Odwiedziły strefę mieszan±, w której piłkarze udzielaj± pomeczowych wywiadów, salę prasow±, w której odbywaj± się konferencje oraz szatnię pierwszego zespołu. Niestety, tablica, na której rozrysowana była taktyka na mecz z Espanyolem, została już starta, więc tajemnica kiepskiej formy Barcelony z derbów pozostała niewyja¶niona. Na trybuny dzieci przeszły tunelem, którym na mecze wychodz± zawodnicy Barcelony.

Młodzi piłkarze z Katowic i Łodzi zwiedzili także klubowe muzeum z pami±tkami - nie tylko piłkarskimi - z przeszło stuletniej historii klubu. Na multimedialnych tablicach mogli zapoznać się z klubow± histori±, obejrzeć eksponaty z pocz±tków istnienia Barcelony, a także z jej historii najnowszej, między innymi cał± zastawę pucharów za zwycięstwa w lidze hiszpańskiej i Lidze Mistrzów oraz pokaĽn± kolekcję Złotych Piłek Leo Messiego. Wyprawę po stadionie zakończyła wizyta w oficjalnym klubowym sklepie.

Młodzi zawodnicy z Łodzi i Katowic zwiedzili także Barcelonę, a przy okazji wizyty na plaży rozegrali między sob± mecz. Krótko przed poniedziałkowym wyjazdem odwiedzili jeszcze stadion Espanyolu.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX