Wielki Finał Kinder + Sport 2013 za nami!

XIX edycja turnieju mini siatkówki o Puchar Kinder + Sport zakończona. Emocji nie brakowało, gwiazdy siatkówki były oblegane, a rozgrywkom nie przeszkodziło nawet gradobicie.
Tegoroczny finał największych na świecie rozgrywek mini siatkówki przeszedł do historii. Po wieloletniej obecności w Zabrzu, w tym roku finałowe rozgrywki po raz pierwszy odbyły się w Drzonkowie obok Zielonej Góry. Ośrodek Sportowy, który na co dzień gości reprezentacje Polski w pięcioboju tym razem odwiedzili najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki.

Finaliści rozgrywek Kinder + Sport Cup zostali wyłonieni w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Do ścisłego finału awansowali zwycięzcy finałów wojewódzkich oraz najlepsi w dwóch ogólnopolskich barażach. Do Drzonkowa przyjechało 624 młodych zawodników, a liczba wszystkich gości przekroczyła 1000 osób. W całym tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 32 000 młodych adeptów siatkówki.

Rozgrywki finałowe rozpoczęły się 1 lipca, a podczas dwóch dni rozegrano 720 spotkań. Zwycięzców wyłoniono w 3 kategoriach - dwójkach, trójkach i czwórkach w kategorii dziewcząt i chłopców. Emocji nie brakowało, a walka toczyła się do ostatniego tchu. W meczu o brązowy medal trójek dziewcząt padł historyczny wynik - 46 do 44. Zresztą historycznych wydarzeń w tegorocznej edycji Kinder + Sport nie brakowało - w kategorii dwójek dziewcząt całe podium zgarnęły 3 zespoły reprezentujące niewielką miejscowość Kosieczyn, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii turnieju.

Nieustająca kolejka towarzyszyła gościom specjalnym finału - Sebastianowi Świderskiemu, który od samego początku pełni rolę Ambasadora Kinder + Sport oraz Piotrowi Gruszce. Obaj wybitni reprezentanci Polski rozdali podczas wtorkowego popołudnia tysiące autografów. Sebastian i Piotr wcielili się również w rolę rozdających nagrody najlepszym ekipom.

- Idea takiego turnieju jest świetna, i wspieram tą inicjatywę z wielką przyjemnością. Kiedy ja zaczynałem swoją przygodę z siatkówka nie było takich imprez. Tutaj młodzi siatkarze mogą zetknąć się z prawdziwą rywalizacją, zresztą emocji jest co niemiara. Widać każdego roku, że poziom nieustająco się podnosi - powiedział Ambasador Turnieju. Wśród kibicujących dało się zauważyć trenera Mistrzów Polski - Asseco Resovii Rzeszów - Andrzeja Kowala oraz drugiego trenera PGE Skry Bełchatów Macieja Bartodziejskiego. Obu do Drzonkowa sprowadziły występy ich własnych dzieci - syna Andrzeja Kowala i córki Maćka Bartodziejskiego. Gościem specjalnym finałów był dyrektor generalny Ferrero Polska, partnera rozgrywek Kinder + Sport Enrico Bottero.

W rozegraniu turnieju nie przeszkodziła nawet burza z gradobiciem, która przeszła przez Drzonków drugiego dnia zawodów. W najważniejszym momencie świeciło jednak słońce, co umożliwiło rozdanie głównych nagród na powietrzu. Jak przystało na prawdziwy turniej - medaliści dekorowani byli na specjalnym podium.

Tegoroczni zwycięzcy w ramach nagrody głównej wyjadą na Mistrzostwa Europy, obywające się jesienią w Gdańsku. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki, oprócz kibicowania reprezentacji Polski będą mieli okazję poćwiczyć pod okiem Sebastiana Świderskiego. Dodatkowymi nagrodami dla wszystkich medalistów były okazałe puchary i sprzęt sportowy. - W końcu udało nam się wygrać, w poprzednich latach byliśmy drudzy i trzeci i w końcu stanęliśmy na najwyższym miejscu podium - mówiła po ceremonii medalowej niezwykle zadowolona opiekunka drużyny z Białej Podlaskiej.

Poziom sportowy rozgrywek rośnie z roku na roku, i wkrótce wielu z występujących w Drzonkowie zawodników z całą pewnością zobaczymy w klubach ligowych, a może i reprezentacji Polski. Wystarczy przypomnieć, że na tym turnieju debiutowali tacy gracze jak Zbyszek Bartman czy Andrzej Wrona.

XIX Wielki Finał Kinder + Sport Drzonków 2012 przeszedł do historii, kolejna edycja startuje już po wakacjach.

Kinder + Sport jest projektem realizowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska, JM Marketing Group i Fundacje Polska Siatkówka.

Pełne wyniki turnieju oraz galerie zdjęć dostępne są na oficjalnej stronie turnieju www.kindersport.pl

Dwójki chłopców (rocznik 2002):

1. UKS 22 Kraków

2. UKS Zahir Volley I Wschowa

3. MKS Olavia Oława

Dwójki dziewcząt (rocznik 2002):

1.SP Kosieczyn III

2.SP Kosieczyn II

3.SP Kosieczyn I

Trójki chłopców (rocznik 2001):

1.UKS Serbinów Biała Podlaska

2.UKS Volley Wałcz

3.LKPS Borowno

Trójki dziewcząt (rocznik 2001):

1.UKS Pogodno Szczecin

2.UKS 4 Aleksandrów Łódzki

3.MOSM I Tychy

Czwórki chłopców (rocznik 2000):

1.Piast Krotoszyn

2.UKS Jasieniak Gdańsk

3.AKS Resovia Rzeszów I

Czwórki dziewcząt (rocznik 2000):

1.UKS Lider Konstantynów Łódzki

2.UKS 6 Radom

3.Nike Ostrołęka

Więcej o: