Rozegrali 176 meczów w dwa dni, a najlepsi i tak okazali się Niemcy [ZDJĘCIA i FILM]

Niemcy Mysłowice oraz Stany Zjednoczone Łódź zwyciężyły w finale finałów turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2013, który odbył się w Opolu. 9- i 11-letni piłkarze wykazali ogromne zaangażowanie i grali nawet podczas gwałtownej ulewy.

To największy turniej w kategoriach wiekowych U-9 i U-11 w Polsce, a dość powiedzieć, że w całych wielomiesięcznych zmaganiach wystąpiło ponad 900 drużyn z całego kraju, w sumie prawie 10 tysięcy dzieciaków! Na wielki finał do Opola przyjechało 48 najlepszych zespołów z 22 finałów miejskich.

Turniej finałowy Deichmann Minimistrzostwa 2013Turniej finałowy Deichmann Minimistrzostwa 2013 fot. Aleksandra Koszyk/Agencja Wyborcza.pl

Turniej rozgrywano w konwencji mistrzostw świata, a drużyny startowały pod szyldami reprezentacji narodowych. W ciągu dwóch dni na dwóch opolskich stadionach rozegrano aż 176 meczów (3250 minut!), a do najważniejszych gier dotarli 9-latkowie Stanów Zjednoczonych Łódź i Polski Rzeszów oraz 11-latkowie Niemców Lublin i Brazylii Mysłowice.

Decydujące mecze odbywały się w niezwykle trudnych warunkach, w trakcie spotkań o brązowe medale nad stadionem przeszła ulewa, z kolei kiedy już się nieco wypogodziło, finaliści musieli sobie radzić z ogromnymi kałużami, w których piłka się dosłownie zatrzymywała.

Zobacz:

Ostatecznie najlepsi okazali się Niemcy i Stany Zjednoczone, a w nagrodę pojadą na mecz FC Barcelony! Trzecie pozycje zajęła Chorwacja Tarnów, która pokonała Brazylię Wrocław (U-9) oraz Holandia Białystok, która wygrała ze Szwecją Gdynia 3:2.

Ponieważ dzieciakom - zwłaszcza tym z młodszej grupy - towarzyszyli rodzice, startujący mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy futbolu, bo na każdym spotkaniu trybuny były niemalże pełne (grano na wielu boiskach równocześnie, więc mecze oglądało po kilkaset osób), a rodzice-kibice i piłkarze niegrających aktualnie drużyn prowadzili żywiołowy doping.

Także liczba nagród w turnieju jest imponująca, bo wszystkie drużyny otrzymały puchary, a medale czekały na wszystkich uczestników.

Najwięcej szczęścia okazały się mieć z kolei zespoły Ukraina Gdynia i Holandia Łódź, które zostały wylosowane spośród wszystkich startujących, a w nagrodę pojadą na mecz Juventusu Turyn. Partnerem medialnym turnieju jest portal sport.pl.