Piotr Żelazny

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale Fizjoterapii. Specjalizuje się w diagnostyce, profilaktyce i leczeniu wad postawy i skolioz.

 • Płaskostopie - najczęstsza wada u dzieci. Profilaktyka i diagnostyka

  Płaskostopie - najczęstsza wada u dzieci. Profilaktyka i diagnostyka

  Obecność niektórych wad postawy u dziecka nie zawsze jest dla rodziców oczywista. Im wcześniej jednak zauważymy nawet drobne odchylenia od normy, tym lepiej. Piotr Żelazny, specjalista terapii wad postawy podpowiada, jak diagnozować problem, by rozpocząć leczenie.

  • Piotr Żelazny
 • Skolioza - groźna dla dzieci wada postawy, którą wykrywają rodzice

  Skolioza - groźna dla dzieci wada postawy, którą wykrywają rodzice

  We współczesnym świecie na problem skoliozy zwraca się coraz większą uwagę, ponieważ nie ma jednego, gotowego postępowania w procesie leczenia a problem jest dość poważny. Świadczą o tym prowadzone badania i liczne publikacje. Szacuję się, że ponad 20% dzieci w okresie rozwojowym ma skoliozę.

  • Piotr Żelazny
 • Plecy okrągłe czy wstydliwa postawa? Profilaktyka zaczyna się w domu

  Plecy okrągłe czy wstydliwa postawa? Profilaktyka zaczyna się w domu

  Nieśmiałość, brak akceptacji swojego ciała, zła dieta lub słaby wzrok mogą wpływać na powstawanie wad postawy. Czym charakteryzują się plecy okrągłe, a czym wklęsłe? Jak sprawdzić, czy nasze dziecko prawidłowo się rozwija? Jak możemy zapobiegać skrzywieniom? Na wszystkie pytania udziela odpowiedzi Piotr Żelazny, fizjoterapeuta Ortho-Medica.pl, specjalista leczenia wad postawy.

  • "Pajączek" zamiast WF-u? Wady postawy dotykają 80 proc dzieci

   Wady postawy wynikają najczęściej ze złego trybu życia, słabego wzroku, a nawet z nieodpowiedniej diety. Ortopedzi biją na alarm - Nie czekajmy, aż problem sam się rozwiąże. O tym jak zapobiegać i leczyć wady postawy rozmawiamy z fizjoterapeutą z kliniki Orho Medica, Piotrem Żelaznym

   • Rozmawiała Iwona Ludwinek-Zarzeka