Psychologia

  • Jak wspierać, by nie przeszkadzać? O zmieniającej się roli rodzica sportowego
  • Zgodni rodzice, czyli spójność działań między tatą a mamą i ich wpływ na rozwój sportowy małego zawodnika

    Zgodni rodzice, czyli spójność działań między tatą a mamą i ich wpływ na rozwój sportowy małego zawodnika

    Rozwój sportowy zawodnika jest bardzo złożonym zjawiskiem. Niezliczona ilość czynników wpływa na to, że kariera sportowa młodego zawodnika rozwija się pomyślnie. Niezaprzeczalnie najważniejszym czynnikiem wspomagającym rozwój zawodnika są jego relacje z bliskimi mu osobami. Od jakości tych relacji zależy m.in. samopoczucie zawodnika, jego chęć do codziennej pracy i konsekwencja w podążaniu za swoimi sportowymi marzeniami.

  • Jak rozmawiać z dzieckiem po porażce?

    Porażka w sporcie dzieci i młodzieży nie zawsze jest łatwym tematem. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji najważniejsze jest, aby pomóc dziecku przekuć porażkę w pozytyw i sprawić, by stała się źródłem siły i wytrwałości, używając przy tym języka, który jednocześnie podkreśli powagę sytuacji.

  • Psychologia sportu dzieci. Krok po kroku do mistrzostwa
  • Tylko od ciebie zależy jaką życiową lekcję wyniesie twoje dziecko ze sportu

    Tylko od ciebie zależy jaką życiową lekcję wyniesie twoje dziecko ze sportu

    Wożenie swojej pociechy na treningi, wspieranie podczas zawodów, dopasowywanie aktywności najmłodszych do planu dnia całej rodziny - jest to namiastka zadań z którymi na co dzień radzą sobie rodzice małych zawodników. W pędzie, odhaczając kolejne zadania, dorośli mogą stracić z oczu najważniejsze cele uprawiania sportu przez ich pociechy. I chociaż jest ich kilka dzisiaj chciałabym skupić się na tych związanych z rozwojem mentalnym najmłodszych.

  • Jak wspierać małego sportowca? 7 zasad dla rodziców
  • Aktywny rodzic - aktywne dziecko

    Raptem 42 % Polaków uprawia sport wspólnie z dzieckiem. Powodem jest zwykle przepracowanie, przemęczenie. W obronie przed wyrzutami sumienia, że nie dajemy z siebie tyle, ile byśmy chcieli, zapisujemy dzieci na szereg zajęć dodatkowych. Efekty takiego stylu życia przychodzą jednak bardzo szybko. Nie wiedzieć kiedy, przestajemy być dla dziecka partnerem i przyjacielem.

  • Dlaczego wytrwałość nie jest domeną współczesnych dzieci?
  • Emocje w sporcie dziecięcym. Tłumić czy kontrolować?
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.